OXYBRAZJA

1. Na czym polega oxybrazja?
Oxybrazja – nazwa pochodząca od łacińskich słów: oxygen, czyli tlen oraz abrasio, czyli zeskrobywanie.
Dzięki oxybrazji złuszczymy martwy naskórek, uzyskując efekt wygładzenia skóry, wyrównania jej kolorytu i struktury. Zrobimy to dokładnie i mocno, ale też bezpiecznie „wypłukując” obumarły naskórek.
Poprawimy elastyczność, dotlenienie i nawilżenie skóry, wzmacniając jednocześnie efekty stosowania preparatów kosmetycznych. Zdecydowanie zmniejszymy efekt rogowacenia naskórka i spłycimy blizny potrądzikowe czy zmarszczki.
Obserwując jak wielu Klientów ma problemy z łuszczycą, zdajemy sobie sprawę jak duży jest to problem.  Wiemy, że choroby nie wyleczymy, ale możemy na pewno zlikwidować jej objawy.
Każda kosmetyczka ma świadomość jak trudno jest dobrać odpowiedni zabieg dla Klientki cierpiącej na trądzik różowaty, stan zapalny skóry czy trądzik młodzieńczy.
Wykorzystując tlen z butli likwidujemy środowisko bakterii beztlenowych, a więc główną przyczynę powstawania trądziku młodzieńczego. Oxybrazja doskonale wspomaga zmniejszanie stanów zapalnych skóry i stabilizację pracy gruczołów łojowych.
2. Kto może poddać się zabiegowi?
Zabiegowi może się poddać każdy, nawet osoby nastoletnie, kobiety w ciąży, kobiety w okresie laktacji, osoby z niemal wszystkimi problemami skórnymi, o ile nie ma przeciwwskazań wymienionych w kolejnym punkcie.
3. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Oxybrazja jest zabiegiem zimnym, dlatego nie należy jej wykonywać u osób przeziębionych, cierpiących na zapalenie zatok, o ile zabieg wykonywany jest na twarzy. Innymi przeciwskazaniami do zabiegu są: zakażenia bakteryjne skóry np. liszajec zakaźny, zakażenia wirusowe skóry np. brodawki, opryszczka, zakażenia grzybicze skóry, nowotwory skóry, znamiona barwnikowe.
4. Jakie są wskazania do zabiegu?
Zabieg przeznaczony jest dla każdego rodzaju skóry z wyszczególnieniem skóry naczyniowej, wrażliwej, trądzikowej. Idealny dla cer dojrzałych z widocznymi zmianami związanymi z wiekiem. Polecany dla osób z łuszczycą. Zalecany jako S.O.S. dla skóry alergicznej.
5. Jakie są efekty po zabiegu?
Po zabiegu skóra jest oczyszczona, odświeżona, nawilżona, wygładzona i dotleniona.  Zmarszczki spłycają się. U osób palących widoczne jest natychmiastowe rozjaśnienie i rozświetlenie skóry.
6. Jakie są odczucia podczas zabiegu?
Zabieg jest bardzo przyjemny, bezbolesny i relaksujący. Doskonale odświeża skórę i duszę.
7. Czy zabieg jest bezpieczny?
Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bardzo przyjemny.  Można go wykonywać nawet u kobiet w ciąży, kobiet w okresie laktacji oraz u nastolatków.
8. Czy po zabiegu można się opalać?
Tak, nie ma przeciwskazań dotyczących opalania. Można się opalać pod warunkiem, że zabieg oxybrazji został wykonany delikatnie, bez intensywnego złuszczania warstwy rogowej.
9. Z jakim ciśnieniem działa aparat do oxybrazji?
Aparat działa z ciśnieniem do 8 bar. Dlaczego właśnie tyle? Zbyt niskie ciśnienie nie przyniesie nam oczekiwanych rezultatów (nadaje się do barków tlenowych, ale nie będzie złuszczać naskórka). Jednak wyższe ciśnienie jest już niebezpieczne dla skóry.
10. Czy ciśnienie w zabiegach oxybrazji ma znaczenie?
Ciśnienie z jakim działamy podczas oxybrazji ma bardzo istotne znaczenie. Duże ciśnienie podczas zabiegu oxybrazji m.in. skraca czas trwania zabiegu i stanowi, w dużym stopniu, o jego skuteczności. Regulacja pozwala dobrać odpowiednie ciśnienie do poddawanego zabiegowi obszarowi ciała. Inne ciśnienie stosujemy wykonując zabieg na okolice oczu, inne do cer naczyniowych, inne likwidując objawy łuszczycy, a jeszcze inne, gdy chcemy przeciąć skórę, aby usunąć treść ropną.
11. Dlaczego dysza trójstrumieniowa jest tak istotna w zabiegu oxybrazji?
Tylko taka dysza sprawia ze podczas zabiegu oxybrazji skóra jest dokładnie i precyzyjnie złuszczona. Pozwala również na dostosowanie trybu pracy – może służyć do złuszczania i wypłukiwania lub przecinania skóry.
12. Dlaczego warto wybrać aparat oxybrazji podłączony do butli z czystym tlenem?
Czysty tlen z butli dotlenia i likwiduje środowisko bakterii beztlenowych ze skóry, a tym samym skutecznie zwalcza trądzik.  Jednocześnie powoduje, że skóra po zabiegu jest zdezynfekowana, nawilżona i poprzez dotlenienie pięknie rozświetlona. Wykorzystując tlen z butli stabilizujemy pracę gruczołów łojowych, zmniejszamy stany zapalne skóry, w tym również trądzik różowaty. Wykonując zabieg oxybrazji z wykorzystaniem butli z tlenem mamy pewność, że uzyskamy efekty, których oczekujemy, a klient wyjdzie z gabinetu w pełni usatysfakcjonowany.
13. Czy do oxybrazji można zastosować koncentrator tlenu?
Aparat z zamontowanym wewnątrz koncentratorem tlenu wytwarza tlen o ciśnieniu 1 bar w ilości 2l/min nadają się do natleniania i do barku tlenowego, lecz nie będą złuszczać.
Koncentratory tlenu (agregaty wytwarzające tlen z powietrza o parametrach wymaganych do zabiegu oxybrazji – 7 bar, 50 l/min) mają wymiar porównywalny do średniej wielkości pokoju. Tak więc instalacja ich w aparacie do oxybrazji nie jest możliwe.
14. Czy do oxybrazji można stosować sprężarkę (koncentrator) powietrza?
Aparat może być podłączony do sprężarki powietrza atmosferycznego lub posiadać wbudowaną sprężarkę. Wtedy jednak nie mówimy o oxybrazji, lecz o mikrodermabrazji wodno-powietrznej.
15. Czy zabieg oxybrazji można łączyć z innymi zabiegami?
Tak, zabieg oxybrazji można łączyć wieloma z innymi zabiegami, ale nie wszystkimi.
Nie wolno stosować go przed zabiegiem, w którym przeciwwskazaniem jest przerwana ciągłość naskórka. Nie stosuje się go bezpośrednio po zabiegach, w których zastosowany produkt musi działać na skórze przez kilka dni.
Zalecany jest natomiast przed aplikacją kosmetyków, gdyż po złuszczeniu naskórka jest znacznie lepsza absorpcja składników aktywnych kosmetyku.
Zalecany jest po zabiegu oczyszczania skóry, gdyż idealnie dezynfekuje, rozświetla i rozjaśnia, a jednocześnie zmniejsza pory.

KARBOXYTERAPIA

1. Czym jest karboksyterapia?
To terapia o wielokierunkowym zastosowaniu, polegająca na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu dokładnie odmierzonej ilości medycznego, laparoskopowego dwutlenku węgla, przy pomocy bardzo cienkiej igły (insulinówki).
Zabieg powoduje gwałtowne rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie przepływu krwi wraz ze składnikami odżywczymi.
Tym samym poprawia się mikrokrążenie i odnowa komórek. Odpowiedzią na to jest reakcja zapalna, co prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu. Zapoczątkowany zostaje proces przebudowy w tkankach. Zabieg jest szeroko przebadany pod kątem efektów terapeutycznych, mechanizmów działania i objawów niepożądanych. Medyczny dwutlenek węgla do laparoskopii, podawany jest z certyfikowanej butli, dostarczanej przez uprawnionego producenta.
2. Jak wygląda zabieg karboksyterapii?
Kosmetolog przy pomocy bardzo cienkiej igły (insulinówki) precyzyjnie podaje śródskórnie lub podskórnie kontrolowane dawki dwutlenku węgla w oparciu o procedury zabiegowe.
3. Kto może wykonywać zabieg karboksyterapii?
Zabieg powinien być wykonywany przez wykwalifikowany personel, posiadający wiedzę oraz umiejętności, po uprzednim odbyciu pełnego, certyfikowanego szkolenia przy zakupie urządzenia.
4. Kto może poddać się zabiegowi?
Zabiegowi może się poddać każdy, o ile nie ma przeciwwskazań wymienionych w punkcie 6.
5. Jakie są wskazania do zabiegu karboksyterapii?
Karboksyterapia pomoże w pogrubieniu naskórka, zredukowaniu kurzych łapek, worków i cieni pod oczami, przepuklin tłuszczowych pod dolna powieką. Zredukuje zmarszczki, blizny, rozstępy, cellulit, tkankę tłuszczową. Pomoże w redukcji łysienia poprzez wzmocnienie cebulek włosów i zapobieganie ich wypadaniu. Inne zalecenia do karboksyterapii to: zwiotczenia skóry, regeneracja dłoni i poprawa kolorytu skóry dłoni, dotlenienie skóry, zwiotczenia skóry po ciąży i utracie wagi ciała, opadające powieki oraz wspomagająco przy liposukcji.
6. Jakie są przeciwwskazania?
Ciąża; karmienie piersią; jaskra; stany nowotworowe; ostra niewydolność serca, płuc, nerek; epilepsja; choroby krwi; RZS; przyjmowanie określonych leków, ostre i przebyte zawały serca; niestabilna dławica piersiowa; ostra niewydolność żylna; ostre zakrzepowe zapalenie żył; przebyty udar; przebyty przejściowy atak niedokrwienny; ciężkie nadciśnienie tętnicze; łuszczyca; przewlekła niewydolność układu oddechowego; pacjenci stosujący inhibitory anhydrazy węglanowej; pacjenci leczeni metforminą; cukrzyca; ciężka anemia; przewlekła niewydolność wątroby; zakażenia zgorzelą gazową lub innymi bakteriami beztlenowymi; wiek dziecięcy.
7. Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?
Zwykle po wykonaniu serii zabiegów zaleca się wykonanie serii przypominającej 6-12 miesięcy po zakończeniu kuracji. Można też (szczególnie w odniesieniu do zabiegów rewitalizujących) zalecić wykonanie zabiegu podtrzymującego uzyskane efekty raz na 4-6 tygodnie. W przypadku takich zmian jak blizny/rozstępy uzyskane rezultaty utrzymują się trwale bez konieczności powtarzania zabiegów.
8. Czy zabieg karboksyterapii boli?
Odczucia bólowe zależą przede wszystkim od rodzaju aparatu do karboksyterapii i jego parametrów zabiegowych. Wiadomo, że jeśli pod oko zaaplikujemy w ciągu 2 sekund 5 cm3 gazu (ilość taka, jak 5 kostek do gry) – zabieg będzie bolesny. Jeśli wstrzykniemy 0,5 cm3 w ciągu 3 sekund, zabieg będzie bardzo delikatny.
Zabiegom może towarzyszyć delikatne uczucie dyskomfortu, zależne od indywidualnego progu bólowego oraz miejsca, w którym wprowadzany jest dwutlenek węgla. Pacjent może odczuwać lekkie rozpieranie i pieczenie.
9. Czy przed zabiegiem karboksyterapii można stosować znieczulenie?
Nie jest zalecane ani potrzebne stosowanie środków znieczulających. Zabieg nie jest na tyle bolesny, żeby zachodziła potrzeba stosowania środków znieczulających, a dodatkowo znieczulenie powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych, co w przypadku karboksyterapii nie jest zalecane, ponieważ celem jest mobilizacja organizmu do dostarczenia składników odżywczych w miejsce zabiegu.
10. Czy gaz powinien być podgrzewany?
Tak, zalecane jest wprowadzanie podgrzanego dwutlenku węgla, który minimalizuje odczucia bólowe.
11. Jak wysokie jest bezpieczeństwo zabiegu?
Karboksyterapia to bezpieczna, mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda.
12. Jak wysokie jest ryzyko powikłań?
  1. Niewielkie, mogą wystąpić wybroczyny, krwiaki oraz utrzymujący się do kilku dni obrzęk związany z wprowadzeniem CO2.
13. Czy zabieg karboksyterapii można łączyć z innymi metodami?
Oczywiście, można łączyć. Należy jednak prawidłowo zaplanować kolejność zabiegów i odstęp czasowy. Można łączyć z oxybrazją, presoterapią, mezoterapią igłową i mikroigłową, z RF-em, z pozostałymi zabiegami pielęgnacyjnymi, maskami i masażami.
14. Na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia?
  1. Warto zwrócić uwagę czy urządzenie wykorzystuje medyczny, laparoskopowy dwutlenek węgla z certyfikowanej butli oraz czy gaz jest podgrzewany.

Gaz co kilka miesięcy się kończy. Aby zachować ciągłość pracy, przed zakupem aparatu do karboksyterapii warto się upewnić, czy butlę bez problemu wymienimy na nabitą medycznym laparoskopowym CO2, bez konieczności jeżdżenia w drugi koniec Polski. Butli, nawet pustych, zgodnie z polskim prawem, nie można wysyłać kurierem.
Firmy dystrybuujące gazy odmawiają napełniania „obcych” butli medycznym CO2. Oferują natomiast napełnienie CO2 laboratoryjnym, o bardzo wysokim stopniu czystości – ALE UWAGA! – ten gaz nie jest dopuszczony do iniekcji do organizmu człowieka.

Dlatego zamiast kupować zalecamy wydzierżawić butlę od firmy, która ma swój magazyn blisko Państwa Gabinetu. My preferujemy firmę Air Products, która ma magazyny na terenie całej Polski. Gdy wiedzą Państwo, że zbliża się czas wymiany butli (mniej więcej po 10-12 miesiącach pracy), należy zadzwonić do dostawcy i zamówić nową butlę. Firma dostarczy ją do Państwa Gabinetu najczęściej następnego dnia i zabierze pustą butlę.

Ważne, czy gaz może by podawany w bardzo małych dawkach (0,5 cm3 w jednej aplikacji) i jaka jest minimalna prędkość przepływu. To tak, jak przy podawaniu zastrzyku. Jeśli wstrzykniemy błyskawicznie zawartość całej strzykawki, pacjent będzie odczuwał ból. Jeśli zaaplikujemy preparat pomału, nie będzie bolało. Aparat CRISS aplikuje gaz z minimalną prędkością 10 cm3/min.
Znaczenie ma również automatyczne dawkowanie ilości gazu. Operator ustawia aparat na odpowiednie parametry i sam pilnuje podawanej ilości CO2. Należy pamiętać, że każdy pacjent jest inny i nawet lewa strona ciała jest inna od prawej strony, więc należy różnicować parametry i obserwować odczucia pacjenta.

Ważne jest, czy dostawca sprzętu przeprowadzi profesjonalne szkolenie, podczas którego osoby, które będą wykonywać zabiegi, będą czuć się pewnie. Czy będą miały przekazaną wystarczającą dawkę wiedzy. Z naszego doświadczenia wynika, że minimalny czas szkolenia dla 1-2 osób to 7 godzin. Ponad to konieczna jest możliwość skontaktowania się z instruktorką już po szkoleniu, bo podczas pracy zawsze nasuwają się liczne pytania.
Wszystkie te punkty są wyjątkowo ważne dla zapewnienia Twojej klientce komfortu i skuteczności metody, którą zamierzasz wprowadzić do swojego gabinetu.

15. Czy regulacja przepływu w aparacie ma wpływ na rezultaty zabiegów?
Regulacja przepływu gazu w aparacie jest kluczowym punktem. Niskie przepływy gazu wykorzystywane są do miejsc newralgicznych, delikatnych i takich, gdzie skóra nie może być nadmiernie rozciągnięta, zaś wysokie przypływy pozwalają niwelować blizny i rozstępy.
16. Jakie zastosowanie posiada funkcja automatycznego odpowietrzania?
Odpowietrzanie ma ogromne znaczenie. Podczas zabiegu, aby osiągnąć zamierzony efekt, musimy wstrzyknąć dwutlenek węgla, a nie powietrze. Automatyczne odpowietrzenie pozwala na dokładne usunięcie powietrza z układu aparatu oraz wężyka zabiegowego.
17. Od czego zależy skuteczność karboksyterapii?
Skuteczność terapii zależy od wielu czynników, tj.:  wiek, indywidualne uwarunkowania pacjenta oraz systematyczność i regularność wizyt. Do czynników technicznych odpowiedzialnych za pozytywne efekty końcowe zaliczyć można odpowiednio dobraną do iniekcji dawkę gazu, prędkość z jaką aplikacja następuje.
18. Jak długo trwa i ile należy wykonać zabiegów w serii?
W zależności od miejsca aplikacji, zabiegi trwają od kilku minut do godziny. Zalecana ilość zabiegów w serii to od 6 do 20.
19. Jakie są zalecenia po zabiegu?
Karboksyterapia nie wymaga okresu rekonwalescencji, pacjent po skończonym zabiegu może normalnie powrócić do swoich codziennych czynności. Do podstawowych zaleceń po zabiegu należy zaliczyć unikanie miejsc narażonych na infekcję tj. przymierzalnia ubrań, basen, sauna, solarium, wysiłek fizyczny do 72 godzin.
20. Czy po zabiegu można nakładać makijaż?
Do codziennego makijażu można powrócić po ok. 12 godzinach od zabiegu.

MIKROIGŁOWA MEZOTERAPIA RADIOFREKWENCYJNA

1. Czym charakteryzuje się nasz aparat?
CRISS MESO FRF charakteryzuje się innowacyjnym połączeniem frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej i jednoczesnego wprowadzenia substancji czynnej.
2. Na czym polega zabieg?
      Zabieg MESO FRF polega na ogrzewaniu tkanek na precyzyjnie określonej głębokości, przy wykorzystaniu fal radiowych emitowanych przez prąd o wysokiej częstotliwości. Zmienne końcówki dla oczu, twarzy i ciała o długości nanoigieł do 4 mm nakłuwając naskórek przenikają w głąb skóry właściwej przenosząc energie RF i jednocześnie wprowadzając odpowiednio dobrany dla danej skóry składnik aktywny. Połączenie krzyżowe technik skraca czas klienta na fotelu, ponieważ zamiast serii kilku zabiegów otrzymujemy jeden efektywny zabieg.
3. Czy funkcje w urządzeniu mogą działać oddzielnie?
Tak, możemy stosować: – FRF bez nakłuwania; – FRF bez nakłuwania z podaniem substancji aktywnej; – FRF z nakłuwaniem; – FRF z nakłuwaniem i podaniem substancji aktywnej; – mezoterapia mikroigłowa.
4. Jaka jest głębokość nakłuć i czy jest regulowana?
Tak, regulacja głębokości wkłuć jest od 0 – 4mm. Możemy ją dostosować w zależność od rodzaju skóry i problemu, na który działamy.
5. Czy czas nagrzewania i natężenie pola RF jest regulowane?
Tak, w przypadku obu parametrów mamy możliwość regulacji.
6. W czym zabieg CRISS MESO FRF przewyższa inne zabiegi odmładzające?
Urządzenie daje możliwość bardzo precyzyjnego wykonywania zabiegu, dokładnie na takiej głębokości i z taką mocą, jaka jest potrzebna dla danego problemu.
7. Co się dzieje ze skórą po zabiegu?
Wywołanie kontrolowanego, miejscowego stanu zapalnego, działanie wyższej temperatury, a także podanie substancji aktywnej skutkuje zapoczątkowaniem natychmiastowego procesu naprawczego skóry.
8. Co wpływa na ujędrnienie skóry?
Podgrzewanie powoduje, że obecne w skórze właściwej włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu i napięciu, co rozpoczyna proces ich regeneracji.
9. Dlaczego mikronakłucia są istotne w działaniu zabiegu?
Mikronakłucia stymulują wytwarzanie nowej, młodej tkanki o prawidłowej strukturze, widocznym ujędrnieniu i zwiększonej elastyczności skóry.
10. Jakie są zalety metody MESO FRF?
Metoda daje długotrwałe rozjaśnienie, nawilżenie, redukcję blizn i rozstępów, wyrównanie powierzchni skóry, ujędrnienie, poprawienie owalu twarzy, redukcję tkanki tłuszczowej.
11. Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu?
Efekty zabiegu MESO FRF utrzymują się bardzo długo. Skóra zawiera dużo więcej nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Nie ma konieczności częstego powtarzania zabiegów dzięki temu, że już jedna sesja zabiegowa długotrwale odmładza skórę i minimalizuje blizny i rozstępy.
12. Jakie można stosować środki znieczulające do zabiegów?
Zalecamy środki w postaci kremów.
13. Kto może wykonywać zabieg?
Zabieg może być wykonywany przez wykwalifikowany personel, posiadający wiedzę oraz umiejętności po odbyciu certyfikowanego szkolenia przy zakupie urządzenia.
14. Czy po zabiegu można się opalać?
Po zabiegu przez 14 dni jest bezwzględny zakaz opalania i stosowania kremów SPF
15. Kto może poddać się zabiegowi?
Każda zdrowa osoba, z wykluczeniem przeciwskazań.
16. Jakie są główne przeciwskazania?
Infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze skóry; choroby krwi; cukrzyca; choroby autoimmunologiczne; leki steroidowe; nowotwory; ciąża; karmienie piersią.
17. Jak wygląda skóra po zabiegu?
Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, opuchlizna, pieczenie, lekkie łuszczenie się skóry, które ustępuje do 7 dni.
18. Czy zabieg jest sterylny?
Tak, wykorzystywane do  zabiegów końcówki są jednorazowe i sterylne.

HYDRO LUX

1. Na czym polega oczyszczanie wodorowe?
  Jest to oczyszczanie za pomocą wody nasyconej wodorem. Cząsteczkowy wodór efektywnie oczyszcza skórę na poziomi komórkowym.
2. Dla kogo przeznaczony jest zabieg oczyszczania wodorowego?
Dzięki zabiegom z wykorzystaniem technologii aktywnego wodoru zwiększa się poziom nawilżenia skóry, staje się ona wygładzona i uspokojona, bardzo dokładnie zostają oczyszczone pory, co wpływa na zmniejszenie problemów z trądzikiem oraz powstawania zaskórników, zmniejsza się również produkcja łoju.
3. Jakie są przeciwskazania do zabiegów oczyszczania wodorowego?
-aktywne infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze skóry , -przerwanie ciągłości skóry, -nowotwór, -cukrzyca, -epilepsja inne zburzenia neurologiczne, -ciąża.
4. Peeling kawitacyjny – co to za zabieg?
Peeling kawitacyjny działa w oparciu o ultradźwięki wywołujące w środowisku wodnym zjawisko kawitacji. Polega ono na wytworzeniu się w cieczy pęcherzyków , które gwałtownie pękają, dzięki czemu powodują oderwanie się martwych komórek naskórka. Peeling kawitacyjny oddziałuje na powierzchnię skóry – złuszcza wyłącznie zewnętrzne pokłady warstwy rogowej naskórka. Jednocześnie usuwa zanieczyszczenia, takie jak nadmiar łoju, resztki kosmetyków,  pomaga także w odblokowaniu ujść gruczołów łojowych.
5. Jakie są główne wskazania do zabiegu?
-można stosować do każdego rodzaju cery ze wskazaniem na  skórę wymagającą oczyszczenia, poszarzałą, ziemistą, -oczyszczanie skóry naczyniowej, wrażliwej, -bezinwazyjne oczyszczanie u osób mających trudno gojące się rany, -wstęp do dalszych zabiegów kosmetycznych.
6. Jakie są zalety zabiegu?
-dobra alternatywa dla oczyszczania manualnego, -zabieg bezinwazyjny i bezbolesny, -odblokowuje ujścia gruczołów łojowych, -zapobiega czopowaniu gruczołów łojowych, -nie powoduje nagrzewania się skóry, więc można stosować u osób z cerą wrażliwą,    naczyniową, -wspomaga leczenie trądziku, -zwiększa możliwości absorpcyjne substancji zawartych w preparatach, -przyspiesza mikrokrążenie, -wzmaga metabolizm komórkowy.
7. Jakie są przeciwskazania do zabiegu?
-nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu, -ciąża, -niewydolność krążenia, -stany gorączkowe, -ciężki stan ogólny, -metalowe części w organizmie.
8. Ultradźwięki – na czym polega zabieg?
Ultradźwięki są to fale akustyczne o częstotliwości powyżej progu słyszalności ludzkiego ucha. Stosowane w kosmetyce powodują szereg reakcji, które pozytywnie wpływają na kondycję skóry. Fale ultradźwiękowe pozwalają pokonać składnikom aktywnym warstwę ochronną naskórka, dzięki temu potęgujemy efekty jakie możemy osiągnąć kosmetykami.  Ultradźwięki to również głęboki mikromasaż skóry, który aktywuje komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny.
9. Jakie są wskazania do zabiegu ultradźwiękami?
-terapia odmładzająca , -profilaktyka przeciw oznakom starzenia, -zwiotczenie skóry, -modelowanie sylwetki, -redukcja tkanki tłuszczowej, -redukcja cellulitu.
10. Jakie są przeciwskazania do zabiegu ultradźwiękami?
-nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu, -ciąża, -niewydolność krążenia, -stany gorączkowe, -ciężki stan ogólny, -metalowe części w organizmie.
11. Czy zabieg jest bezpieczny?
Terapia ultradźwiękami jest nieinwazyjna, całkowicie bezpieczna i łagodna. Zwiększa skuteczność i podnosi jakość zabiegów.
12. Na czym polega zabieg Zimnym Młotkiem?
Zabieg z użyciem tzw. zimnego młotka służy do zmniejszania podrażnień skóry bezpośrednio po zabiegach kosmetycznych. Powoduje uspokojenie i wyciszenie skóry.
13. Na czym polega zabieg z użyciem głowicy RF?
Działanie fal radiowych polega na przekazaniu skórze ciepła. Pod wpływem temperatury poprawia się ukrwienie skóry poprzez dotlenienie i odżywienie komórek. Dzięki temu komórki pobudzane są do produkcji kolagenu warunkującego jędrność i elastyczność skóry.
14. Jakie są wskazania do zabiegu RF?
-intensywny lifting twarzy, -intensywny lifting okolic oczu, -lifting skóry na szyi i dekolcie, -redukcja zmarszczek, -redukcja rozstępów, -intensywny lifting biustu, -intensywne modelowanie i wyszczuplenie sylwetki, -silne działanie antycellulitowe, -ujędrnienie skóry całego ciała.
15. Jakie są przeciwskazania do zabiegu RF?
-ciąża, okres karmienia piersią, menstruacja (przy zabiegu na dolną okolicę brzucha) -epilepsja, -choroby nowotworowe, -rozrusznik serca, defibrylator, wkładka wewnątrzmaciczna (IUD), -metalowe wkładki lub implanty w ciele, -podwyższona temperatura, infekcje, -zaburzenia krążenia, bardzo wysokie ciśnienie, -żylaki, zapalenie żył, -złote nici lub złote implanty druciane.