Walka z cellulitem dzięki urządzeniom CRISS !

Cellulit , to nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, wody, produktów przemiany materii. Jednym z czynników stymulujących powstawanie cellulity jest nadmiar  estrogenu, co sprawia że ten defekt dotyczy głównie kobiet, ale jest to również sygnał ostrzegawczy mogący świadczyć o niekorzystnych zmianach zachodzących w organizmie. Zaburzenie  mikrokrążenie krwi, prowadzi do powstawania obrzęków i zastojów. Spowolniony zostaje metabolizm a komórki tłuszczowe zaczynają gromadzić toksyny.  Efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, kolan, pośladków, ramion. Cellulit rozwija się w kilku etapach w okresie wielu miesięcy a czasami nawet lat.

Karboksyterapia jest metodą dokładnie przebadaną klinicznie. Wyniki są poparte badaniami histopatologicznymi. Dwutlenek węgla wtłoczony pod skórę wchodzi w reakcje z cząsteczkami wody, tworząc cząsteczkę kwasu węglowego. Kwas węglowy obniża pH w tkankach co prowadzi do wywołania efekty Bohra ( im niższe pH  tym słabsze wiązania pomiędzy hemoglobiną a tlenem,  zwiększone zostaje uwalniane tlenu z hemoglobiny). W reakcji chemicznych, pH staje się zasadowe, co ostatecznie prowadzi do uzyskania efektu znieczulającego i spazmolitycznego. Zmniejszone zostaje napięcie kapilar, temperatura skóry wzrasta o ok. 1 stopień. Naturalne objawem po zabiegu jest utrzymujące się zaczerwienienie, zasinienie i obrzęk. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego obszaru zabiegowego, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”.

Podsumowując,  w zabiegach karboksyterapi stosujemy związek chemiczny jakim jest CO2, który w końcowym etapie procesu fizjologicznego jest transportowany do płuc i wydalany, w naturalnym procesie oddychania. Jest to metoda bezpieczna, skuteczna i daje fenomenalne efekty, przy odpowiednim stosowaniu procedur zabiegowych jak i współpracy na linii klient – kosmetolog.  

Karboksyterapia jest wszechstronna i lubiana ze względu na bardzo dobre efekty niwelowania cellulitu, osiągane przy minimalnym dyskomforcie. W porównaniu z innymi nieinwazyjnymi metodami, które nie zawsze spełniają oczekiwania, lub z inwazyjnymi metodami chirurgicznymi, które są skuteczne, ale często wprowadzają nowy problem w postaci blizn czy zmian podskórnych, karboksyterapia daje świetne efekty. Z finansowego punktu widzenia jest to procedura godna rekomendacji, co zostało sprawdzone w wielu renomowanych klinikach. Koszty eksploatacji dla gabinetu są minimalne  a koszt dla pacjenta, jest niższy niż innych zabiegów.

Autor: Natalia Gałązka

 

Karboksyterapia na rozstępy, dlaczego jest to efektowna metoda?

Powiedzmy sobie co oznacza słowo karboksyterapia? Gdzie były początki  zabiegu? Dlaczego karboksyterapia jest tak skuteczna jeżeli chodzi o niwelowanie rozstępów, czym one są i jakich  efektów możemy się spodziewać?

Co to jest  rozstęp ?

Rozstępy (striae, striaae distensae, striae atrophicae, striae rubrae) są to wrzecionowate pasma ścieńczałej, pomarszczonej skóry. W obrębie zmian skóra jest pozbawiona przydatków (mieszków włosowych, gruczołów potowych i łojowych).

Dlaczego powstają rozstępy?

Przyjmuje się, że powodów przez które powstają rozstępy można wyróżnić wiele.

W dużej mierze rozstępy są rezultatem zwiększonego poziomu hormonów we krwi. Hormonu stres-kortyzolu. Wydzielany jest przez nadnercza. Kiedy mamy podwyższony poziom, powoduje to uszkodzenie fibroblastów, komórek odpowiedzialnych za tworzenie włókien kolagenowych i elastynowych. Włókna te, odpowiedzialne są za elastyczność, jędrność i w konsekwencji napięcie skóry. Kiedy fibroblasty są uszkadzane, dochodzi do ich zerwania co powoduje mniejszą elastyczność skóry i powstawanie rozstępów. Kolejnym hormonem, jest estrogen. Zwiększony poziom można odnotować u kobiet w ciąży, u kobiet które stosują antykoncepcje hormonalną, w okresie menopauzy, przy zastosowaniu hormonalnej terapii zastępczej. Kiedy w krótkim czasie następuje nagły wzrost masy ciała, rezultatem jest szybkie rozciąganie się skóry i zrywanie włókien kolagenowych tworzących jej strukturę. Badania wykazały, że długie zażywanie leków steroidowych m.in. w chorobach autoimmunologicznych, alergiach, upośledza proces syntezy kolagenu i uszkadza istniejące włókna. Jak również w chorobach endokrynologicznych, przy nadczynności nadnerczy i chorobie Cushinga, dla których charakterystyczne jest nadmierne wydzielanie kortykosteroidów. Ostatnim czynnikiem wpływającym na powstawanie rozstępów to predyspozycje genetyczne, czyli skłonność do mniejszej wartościowości włókien sprężystych. Ostrożność powinny zachować również osoby stosujące dietę niskokaloryczną, drastyczne odchudzanie, a także chorzy na anoreksje. W wyniku niedostarczania dostatecznych ilości składników odżywczych przebudowa białek występujących w skórze, w tym kolagenu i elastyny, jest utrudniona.

Jakie zmiany zachodzą w skórze podczas powstawania rozstępów?

 • Faza zapalna
 • faza w której powstają rozstępy
 • miejscowy stan zapalny
 • obrzęk w skórze właściwej
 • pofragmentowanie i zniekształcenie włókien tkanki
 • występuje głównie kolagen typu III
 • Faza zanikowa
 • rozstępy stopniowo bledną, zmniejszają się i następuje częściowa regeneracja skóry
 • skóra wytwarza nowe włókna pomocnicze, które mają zastąpić uszkodzone struktury. Nowe włókna są delikatne, drobne, mniej liczne i gorzej ustrukturyzowane. W efekcie wcześniejsza tkanka skórna zostaje zastąpiona cieńszą tkanką bliznowatą.

W zależności od fazy rozwoju, w jakiej znajdują się rozstępy przybierają one kolor sinoczerwony, są wyniosłe i obrzękowe, lub perłowo-biały. W fazie zanikania rozstępy są atroficzne, lekko zapadnięte i delikatnie pomarszczone a skóra jest delikatna i wiotka.

Dlaczego dwutlenek węgla ? 

W ostatnim czasie dużo się mówi na temat zabiegów karboksyterapii.  Zabieg modny i niezwykle skuteczny . Zapotrzebowanie na zabiegi utrzymuje się od lat na wysokim poziomie.

W celach terapeutycznych dwutlenek węgla był zaczął być wykorzystywany w roku 1720. W uzdrowisku Pyrmon. F.A Struve(1818), niemiecki lekarz i chemik, wykonywał na sobie doświadczenia z kąpielami gazowymi CO2.  Opisał on swoje doświadczenie i obserwacje. W 1818 ukazały się poważne publikacje prof. K.J Heidlera  o pozytywnym wpływie kąpieli gazowych na ludzki organizm. Uzdrowisko Royat – Chamelieres , we Francji jest uznawane za kolebkę karboksyterapii. Od początku XX wieku  w leczenie wielu schorzeń odgrywa CO2. W obecnych czasach stosowania dwutlenku węgla w celach terapeutycznych jest powszechne.

Dwutlenek węgla występuje naturalnie w naszym organizmie i jest metabolizowany przez  komórki ludzkiego organizmu. Po wprowadzeniu w głąb skóry, jest transportowany przez krew i wydychany płucami. Jest jedną z najbardziej zbadanych i pewnych metod leczenia

Wpuszczenie CO2 sprawia że krew zaczyna szybciej przepływać, dostarczone są składniki odżywcze, następuje większe natlenowanie leczonego obszaru.  Poprawia się mikrokrążenie i odnowa komórek. Zostaje wzmożona produkcja kolagenu, powstają nowe naczynia krwionośne, a skóra silnie się regeneruje.

Jak działa karboksyterpaia na rozstępy?

Liniowo opracowujemy dwutlenkiem węgla rozstępy, w celu mechanicznego rozrywania zwłóknień i odseparowania od podłoża tkanki łącznej, nadającej efekt zapadnięcia. Wymuszamy tym samym produkcje kolagenu typu 1 i tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Rozstępy zmniejszają się, ujednolicają ze skóra, są płytsze i mniej zauważalne  a skóra robi się gładka i jędrna.

 Autor: Natalia Gałązka

O włosach – choroby włosów, choroby skóry głowy, prawdy i mity. Urządzenia CRISS – w jaki sposób mogą pomóc w problemach z włosami ?

Włosy na głowie stanowią istotny element wyglądu każdego człowieka. Zadbane – nie ważne czy długie czy krótkie – są ozdobą każdego z nas. Dlaczego włosy wypadają, pojawia się łupież, łojotokowe zapalenie skóry i wiele innych?  Jak wspomagać ich leczenie? Wyjaśniamy w niniejszym artykule.

1. MIT: Problem łysienia dotyczy tylko i wyłącznie mężczyzn.

Nie jest to przypadłość tylko jednej płci, kobiety tak samo jak mężczyźni, maja problemy z łysieniem.

2. Stres może spowodować całkowitą utratę włosów.

O negatywnym wpływie stresu na nasz organizm wiadomo od bardzo dawna. Jest on nieodłącznym czynnikiem naszego życia, a nadmierny stres może doprowadzić do wielu chorób ogólnoustrojowych, depresji, a także pogłębić problem przerzedzenia, utraty włosów.

3. Utrata włosów dotyczy wyłącznie osób ok. 40 roku życia.

Łysienie nie jest uzależnione od wieku, zostało to już wielokrotnie potwierdzone przez naukowców. Wypadanie włosów to wynik zmian hormonalnych, choroby, stresu i wielu innych czynników, które mogą nas dotknąć także przed 40. rokiem życia.

4. Mężczyźni łysieją z powodu nadmiaru testosteronu.

Przekrojowe badania populacyjne nie wykazały związku między hormonami płciowymi, a utratą     włosów u mężczyzn z populacji ogólnej. W dużym stopniu zależy to od tego, czy mieszki włosowe danej osoby są wrażliwe na działanie DHT. To skrót od dihydrotestosteronu, w który przekształca się męski hormon płciowy. DHT ma wielokrotnie silniejsze działanie od samego testosteronu. Jeśli mieszki włosowe są czułe na ten związek, wytwarzają znacznie słabsze, krótsze i cieńsze kosmyki.

5. Regularne podcinanie włosów uchroni nas przed łysieniem.

Strzyżenie i podcinanie włosów nie ma najmniejszego wpływu na ich grubość i gęstość, nie przyśpiesza wzrostu włosów ani ich nie wzmacnia, ponieważ cała strefa odpowiedzialna za porost włosów znajduje się głęboko w skórze głowy. Podcinanie jedynie pozwala pozbyć się najbardziej zniszczonych, narażonych na największe uszkodzenia części włosów, dzięki czemu wydaje się, że włosy po takim zabiegu są zdrowsze i mocniejsze. 

6. Na problemy z włosami najlepsze będą szampony, odżywki wzmacniające.

Niestety w przypadku utraty włosów szampony i odżywki  nam nie pomogą. Tego typu kosmetyki możemy stosować wspomagająco, gdy nasze włosy są osłabione. Ważny jest właściwy wybór kosmetyków, w zależności od rodzaju skóry i problemu, z którym boryka się dana osoba.

7. Czy niewłaściwa pielęgnacja włosów doprowadzi do ich wypadania ?

Źle dobrane kosmetyki, niezbilansowana dieta, niewłaściwa fryzura, używanie agresywnych farb do włosów oraz stosowanie gorącego powietrza do suszenia i modelowania,  mogą być bezpośrednią przyczyną wypadania włosów jak i elementem wzmagającym wypadanie, w przypadku procesu chorobowego.

8. Czy dieta ma wpływ na wypadanie włosów?

Nie ma zdrowej skóry, bez zdrowej diety. Dieta powinna być bogata w witaminy, mikro i makro elementy. Głównymi składnikami wspomagającymi porost zdrowych włosów jest biotyna, witamina A i E, siarka, krzem, cynk i żelazo. 

9. W jaki sposób NNKT ( niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe) wpływają na stan skóry głowy?

Łuszczyca, łupież, łojotokowe zapalenie skóry, mogą być spowodowane lub nasilone, przez niedobory NNKT. NNKT, to kwasy egzogenne, co oznacza, że nie są produkowane wewnątrz naszego organizmu, tylko należy przyjmować je z pożywieniem. Znajdują się one w cemencie międzykomórkowym, który odgrywa ważną rolę w nawilżeniu skóry i łoju wydobywającym się z mieszków włosowych.  Niedobór tych kwasów w łoju może powodować jego zagęszczenie, co może wywołać  zatykania ujść mieszków włosowych, a w konsekwencji łojotok, zwiększoną ilość wyprysków oraz utratę wody przez naskórek. NNKT ma również swój udział w prawidłowym działaniu układu odpornościowego, w tym funkcji obronnej, dzięki temu ze łój pokrywa wierzchnią warstwę naskórka.

10. Co to jest łupież ?

Problemy z łupieżem ma ok 40 % ludności. Schorzenie bardzo łatwe do zdiagnozowania. Najpowszechniejszym objawem jest pojawienie się drobnopłatkowego złuszczania się skóry głowy oraz świąd.

11. Dlaczego witamina D wykorzystywana jest w leczeniu schorzeń skóry głowy?

W badaniach kliniczny udowodniono, że witamina D wpływa na kondycję włosów w wielu aspektach. Reguluje prace gruczołów łojowych skóry głowy, ogranicza stan zapalny mieszków włosowych, minimalizuje nadmierne rogowacenie skóry głowy, reguluje cykl wzrostu włosa.

12. Anemia – jej związek z wypadaniem włosów?

Anemia czyli niedokrwistość. Jest to objaw niedoboru czerwonych krwinek, hemoglobiny oraz żelaza.
Niedobory te mogą powodować niedotlenienie, niedożywienie macierzy włosa, zaburzenie cyklu włosa, co w dalszej konsekwencji spowoduje, że włosy będą suche, kruche i nadmiernie wypadać.

13. Czy Hashimoto osłabia włosy?

Hashimoto, jest przewlekłym zapaleniem tarczycy o charakterze limfocytarnym i o podłożu autoimmunologicznym. Jest bardzo trudne w zdiagnozowaniu, a czasami przebiega bezobjawowo. Choroby z autoagresji, powstają na skutek błędu immunologicznego, organizm zwraca się przeciwko sobie. Wypadanie włosów jest jednym z objawów. Wyregulowanie pracy tarczycy hormonami i odpowiednia dieta sprzyja prawidłowej pracy układu odpornościowego, a zabiegi, które wzmacniają cebulki włosa, są kolejnym krokiem w poprawie kondycji włosów.

14. Łojotok

Łojotok objawia się nadmierną praca gruczołów łojowych. Powoduje łuszczenie, rumień i świąd skóry. Warstwa sebum, która zalega na skórze, uniemożliwia jej prawidłowe funkcjonowanie, zaburzając odżywienie cebulek.
Pomimo mycia włosów powoduje, że z czasem coraz szybciej przetłuszczają się i brudzą. Podczas procesu utleniania łoju dodatkowo wydziela się nieprzyjemny zapach. Nadmierne wydzielanie łoju, może przyśpieszyć wypadanie włosów  i doprowadzić do łysienia. Dla skutecznej terapii, niezbędne jest usunięcie nadmiaru sebum, aby ułatwić absorpcję stosowanych później preparatów.

15. Łojotokowe zapalenie skóry

Łojotokowe zapalenie skóry, jest przewlekłym nawracającym stanem zapalnym. Zwykle dotyka skóry głowy i jej okolic. Może objawiać się łupieżem, łuszczeniem, świądem, zaczerwienieniem skóry.  Towarzyszy mu nadreaktywność gruczołów łojowych i zalegający na skórze łój. Znajdujące się w łoju drożdże Melassezia wpływają na rozwój bakterii, co z czasem przyczynia się do wywołania stanu zapalnego skóry. Jeżeli nie zastosuje się leczenia skóry głowy, włosy nie pobierają tlenu, ponieważ cebulki znajdują się pod warstwą tłustej skorupy, a nowe włosy nie mogą się przez nią przebić. Bardzo ważne jest zastosowanie peelingów skóry głowy, ponieważ oczyszczamy w ten sposób skórę. Skóra oczyszczona, w łatwiejszy sposób będzie przyjmowała składniki aktywne w dalszych procesach.

16. Łuszczyca skóry głowy

Długotrwała i przewlekła choroba układu odpornościowego. Często występuje po długotrwałym stresie, w niektórych przypadkach jest uwarunkowana genetycznie. Charakteryzuje się narastającymi zbyt szybko komórkami skóry, co powoduje powstawaniem grubych, białych, srebrnych lub czerwonych plam na skórze. Jednym z ważniejszych czynników w przebiegu tej choroby, jest zastosowanie metod które dotlenią komórki skóry, odżywią obszar dotknięty zmianami łuszczycowymi, zmniejszą świąd, nawilża i pomogą w przebudowie skóry.

Co to jest oxybrazja, infuzja tlenowa, mezoterapia mikroigłowa, karboksyterapia, maska LED i jakie jest ich działanie na skórę głowy?

Oxybrazja

Precyzyjne złuszczenie martwych komórek naskórka za pomocą tlenu i skoncentrowanego strumienia soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem. Przy zabiegu oxybrazji następuje głębokie dotlenienie naskórka. Mikromasaż pobudza metabolizm komórek przez co skóra lepiej się regeneruje. Dochodzi do stabilizacji pracy gruczołów łojowych i zmniejszenia stanu zapalnego, co jest ogromnie ważne w problemach skóry głowy. Oxybrazja jest pierwszym krokiem, który możemy podjąć w celu poprawy kondycji skóry i naszych włosów, zabieg przygotowuje do dalszych etapów leczenia.

Infuzja tlenowa

Zwana mezoterapią tlenową. Jest to rozprowadzenie kosmetyku na skórze za pomocą tlenu.
W przypadku problemów ze skórą głowy do zabiegów infuzji możemy używać ampułek regenerujących, stymulujących albo wzmacniających. Zabieg wykonujemy jako uzupełnienie terapii, etap w dalszym postepowaniu.

Mezoterapia mikroigłowa

Dostarcza składniki odżywcze cebulkom włosów. Metoda polega na wprowadzeniu dedykowanych preparatów, zawierających aktywne substancje w głąb skóry. Maja one na celu wywołanie, pobudzenie lub zahamowanie poszczególnych procesów. Nakłuwanie skóry w określonych odstępach tworzą w niej mikronakłucia, którymi dana substancja aktywna łatwo  i szybko wnika w głąb skóry. Naskórek pozostaje w nienaruszonym stanie, a gojenie następuje błyskawicznie. Poza wprowadzeniem substancji mikronakłucia mają na celu wywołanie większego ukrwienia obszarów poddanych zabiegowi. Zabieg ma za zadanie m.in. pobudzić włosy do szybkiego wzrostu, zwiększyć ich gęstość, ograniczyć łysienie, zmniejszyć łojotok.

Karboksyterapia

Terapia dwutlenkiem węgla. Prosta i komfortowa metoda o szybkim działaniu i wysokiej efektywności. Wprowadzenie CO2 sprawia że naczynia włosowate rozszerzają się, krew szybciej przepływa, dostarczone są składniki odżywcze do leczonego obszaru.  Poprawia się mikrokrążenie i odnowa komórek, zwiększa się dotlenienie.  Zostaje wzmożona produkcja kolagenu, powstają nowe naczynia krwionośne, a skóra silniej się regeneruje. Dwutlenek węgla występuje naturalnie w naszym organizmie i jest metabolizowany przez  komórki ludzkiego organizmu. Po wprowadzeniu w głąb skóry jest transportowany przez krew i wydychany płucami. Zabieg nie jest obarczony powikłaniami. Stosowany jest w leczeniu łysienia, zahamowania wypadania włosów, łuszczycy. Jest jedną z najbardziej zbadanych i pewnych metod leczenia. Stosowana od lat trzydziestych XX wieku przez francuskich lekarzy.

Lampa LED

Jest wykorzystywana do zabiegów terapeutycznych oraz zabiegów poprawiających wygląd skóry. Emitowane przez lampy światło przenika w głąb skóry. Wykorzystując światło o różnych barwach możliwa jest terapia szerokiego spektrum dolegliwości związanych ze skórą głowy i włosami. Czerwone światło, przyspiesza regenerację skóry poprzez zwiększenie szybkości podziałów komórkowych i stymulacje syntezy kolagenu, głównego białka tkanki łącznej. Stosowane jest w terapii zapobiegającej wypadaniu włosów, gdyż pobudza mikrokrążenie w skórze głowy. Żółte, ma działanie łagodzące wszelkie podrażnienia na skórze wrażliwej. Wzmacnia ściany naczyń krwionośnych. Sprawdza się w terapii łupieżu suchego, nadmiernego łuszczącego się naskórka.

Zielone, ma działanie neutralizujące, balansujące, kojące, stymuluje gruczoły limfatyczne, jest skuteczne w likwidowaniu obrzęków.

Niebieskie, hamuje rozwój stanów zapalnych, działa bakteriobójczo, dezynfekująco, uniemożliwia namnażanie się drobnoustrojów.

Zabieg jest bezbolesny, przyjemny, nie wywołuje żadnych skutków ubocznych.

Autor: Natalia Gałązka

CRISS HYDRO – OXY

NOWOCZESNE URZĄDZENIE DO PROFESJONALNEGO OCZYSZCZANIA SKÓRY

W obecnych czasach żyjemy w zanieczyszczonym środowisku, narażamy skórę na nadmierne promieniowanie UV. Promienie słoneczne są konieczne do życia, codzienna dawka promieniowania UV jest tak samo ważna, jak dawka witamin ale należy pamiętać, że tylko zachowanie umiaru zagwarantuje że nasza skóra przez lata będzie w dobrej kondycji. Niewłaściwe korzystanie i nadmiar promieni słonecznych może być przyczyna powstawania nadmiernej ilości aktywnych bilogicznie wolnych rodników które w konsekwencji utrudniają procesy regeneracji ,przez co przyczyniają się do starzenia się naszej skóry. Reaktywne formy tlenu uszkadzają białka, włókna kolagenowe, elastynowe oraz lipidy, co prowadzi do przedwczesnego obumierania komórek skóry.

Głównym celem oczyszczania wodorowego jest dostarczenie skórze wody z cząsteczkami wodoru, naturalnego pierwiastka o niezwykłych właściwościach, który na poziomie komórkowym zlikwiduje działanie szkodliwych wolnych rodników i  wzmocni ochronne procesy w organizmie. Podczas zabiegu oczyszczania wodorowego neutralizujemy wolne rodniki na powierzchni skóry, pod wpływem podciśnienia usuwamy martwe komórki z powierzchni naskórka i jednocześnie pobudzamy włókna kolagenowe i elastyny do przebudowy i zagęszczenia. W kolejnym etapie cząsteczka wodoru dzięki swojej małej masie przenika w głąb skóry, gdzie łączy się z wolnym rodnikiem i przekształca się w wodę i tlen.  Zjawisko to powoduje spowolnienie procesów starzenia się skóry.  Głównym efektem zabiegu jest idealnie oczyszczona, gładka, odświeżona, rozświetlona i nawilżona skóra.

Oczyszczanie wodorowe posiada szerokie spektrum zastosowań.

 • przeciwdziałanie starzeniu skóry
 • dogłębne oczyszczenie i odświeżenie skóry
 • regeneracja skóry narażonej na zanieczyszczenia znajdujące się w miejskim powietrzu
 • wiotkość skóry
 • redukcja zmarszczek
 • spłycenie drobnych blizn potrądzikowych
 • szorstkość, zrogowaciały naskórek
 • uszkodzenia posłoneczne skóry
 • rogowacenie okołomieszkowe
 • przygotowanie skóry do zabiegów inwazyjnych
 • skóry atopowe, wrażliwe

Oczyszczanie wodorowe to zabieg, który będzie chronił naszą skórę przed atakami oxydantów i działaniem czynników szkodliwych i będzie wzmacnia ochronne procesy w organizmie.

Autor: Natalia Gałązka