1. Czym charakteryzuje się nasz aparat?
CRISS MESO FRF charakteryzuje się innowacyjnym połączeniem frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej i jednoczesnego wprowadzenia substancji czynnej.
2. Na czym polega zabieg?
Zabieg MESO FRF polega na ogrzewaniu tkanek na precyzyjnie określonej głębokości, przy wykorzystaniu fal radiowych emitowanych przez prąd o wysokiej częstotliwości. Zmienne końcówki dla oczu, twarzy i ciała o długości nanoigieł do 4 mm nakłuwając naskórek przenikają w głąb skóry właściwej przenosząc energie RF i jednocześnie wprowadzając odpowiednio dobrany dla danej skóry składnik aktywny. Połączenie krzyżowe technik skraca czas klienta na fotelu, ponieważ zamiast serii kilku zabiegów otrzymujemy jeden efektywny zabieg.
3. Czy funkcje w urządzeniu mogą działać oddzielnie?
Tak, możemy stosować:
– RF bez nakłuwania;
– RF bez nakłuwania z podaniem substancji aktywnej;
– FRF;
– FRF z podaniem substancji aktywnej;
– mezoterapia mikroigłowa.
4. Jaka jest głębokość nakłuć i czy jest regulowana?
Tak, regulacja głębokości wkłuć jest od 0 – 4mm. Możemy ją dostosować w zależność od rodzaju skóry i problemu, na który działamy.
5. Czy czas nagrzewania i natężenie pola RF jest regulowane?
Tak, w przypadku obu parametrów mamy możliwość regulacji.
6. W czym zabieg CRISS MESO FRF przewyższa inne zabiegi odmładzające?
Urządzenie daje możliwość bardzo precyzyjnego wykonywania zabiegu, dokładnie na takiej głębokości i z taką mocą, jaka jest potrzebna dla danego problemu.
7. Co się dzieje ze skórą po zabiegu?
Wywołanie kontrolowanego, miejscowego stanu zapalnego, działanie wyższej temperatury, a także podanie substancji aktywnej skutkuje zapoczątkowaniem natychmiastowego procesu naprawczego skóry.
8. Co wpływa na ujędrnienie skóry?
Podgrzewanie powoduje, że obecne w skórze właściwej włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu i napięciu, co rozpoczyna proces ich regeneracji.
9. Dlaczego mikronakłucia są istotne w działaniu zabiegu?
Mikronakłucia stymulują wytwarzanie nowej, młodej tkanki o prawidłowej strukturze, widocznym ujędrnieniu i zwiększonej elastyczności skóry.
10. Jakie są zalety metody MESO FRF?
Metoda daje długotrwałe rozjaśnienie, nawilżenie, redukcję blizn i rozstępów, wyrównanie powierzchni skóry, ujędrnienie, poprawienie owalu twarzy, redukcję tkanki tłuszczowej.
11. Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu?
Efekty zabiegu MESO FRF utrzymują się bardzo długo. Skóra zawiera dużo więcej nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Nie ma konieczności częstego powtarzania zabiegów dzięki temu, że już jedna sesja zabiegowa długotrwale odmładza skórę i minimalizuje blizny i rozstępy.
12. Jakie można stosować środki znieczulające do zabiegów?
Zalecamy środki w postaci kremów.
13. Kto może wykonywać zabieg?
Zabieg może być wykonywany przez wykwalifikowany personel, posiadający wiedzę oraz umiejętności po odbyciu certyfikowanego szkolenia przy zakupie urządzenia.
14. Czy po zabiegu można się opalać?
Po zabiegu przez 14 dni jest bezwzględny zakaz opalania. Należy stosować dobrej jakości kremy z filtrem SPF.
15. Kto może poddać się zabiegowi?
Każda zdrowa osoba, z wykluczeniem przeciwskazań.
16. Jakie są główne przeciwskazania?
Infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze skóry; choroby krwi; cukrzyca; choroby autoimmunologiczne; leki steroidowe; nowotwory; ciąża; karmienie piersią.
17. Jak wygląda skóra po zabiegu?
Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, opuchlizna, pieczenie, lekkie łuszczenie się skóry, które ustępuje do 7 dni.
18. Czy zabieg jest sterylny?
Tak, wykorzystywane do  zabiegów końcówki są jednorazowe i sterylne.