1. Dlaczego CRISS HYDRO -OXY?

W aparacie CRISS HYDRO-OXY zastosowaliśmy innowacyjną, zastrzeżoną  technologię WE®, polegającą na wytworzeniu wody wodorowej przed zabiegiem oczyszczania.

2. W jaki sposób powstaje wodorowa w aparacie CISS HYDRO – OXY?

Woda z cząsteczkami wodoru (alkaiczna) powstaje w generatorach wody wodorowej (jonizatorach) w procesie elektrolizy z użyciem prądu elektrycznego.

3. Jak działa generator wody wodorowej i na czym polega proces elektrolizy?

W generatorze wody wodorowej występują dwie elektrody (anoda i katoda) podłączone do źródła prądu stałego. W procesie elektrolizy jony wodorowe przemieszczają się w kierunku  katody a jony wodorotlenkowe w kierunku  anody. Zbiornik generatora podzielony jest na dwie części przegrodą półprzepuszczalną, zapobiegającą mieszaniu się wody kwaśnej z wodą wodorową. O jakości wody wodorowej  (ilości jonów H2) świadczy ujemny potencjał REDOX mierzony w mV miernikiem ORP.  Woda z dostateczną liczbą cząsteczek wodoru powinna mieć potencjał poniżej – 100 mV.

4. Co się dzieje z woda kwaśną i wodą alkaiczną po procesie elektrolizy, jakie znaczenie mają oddzielne zbiorniki ?

Woda kwaśna powstająca w procesie elektrolizy jest dostarczana do zbiornika na odpady a woda wodorowa do oddzielnego zbiornika. Jeżeli  proces elektrolizy przebiega w jednym zbiorniku, następuje mieszanie wody wodorowej i wody kwaśnej i neutralizacja cząsteczek wodoru.

5. Czym jest współczynnik REDOX

Redox jest to wskaźnik oznaczający zdolność wody do wchodzenia w reakcję chemiczną zwaną utlenianiem lub redukcją – miara zdolności przyjmowania i oddawania elektronów.

Woda, która odznacza się dodatnim potencjałem Redox jest wodą o właściwościach utleniających. Im wyższy wskaźnik, tym roztwór ma większe właściwości utleniające. Mogą się w nim pojawiać wolne rodniki, dlatego staje się szkodliwa dla naszego zdrowia. W tej reakcji elektrony są oddawane, utleniane są różne związki zawarte w wodzie.

Redukcja jest przeciwieństwem reakcji utleniania. Jest to proces, w którym elektrony są przyłączane poprzez jony lub atomy. Takie atomy i jony nazywamy utleniaczami, i nalezą do nich np.: tlen, kwasy, nadtlenek wodoru. Aby mogła zajść redukcja, potrzebny jest nadmiar elektronów w wodzie. Ciecz poddana redukcji będzie miała ujemny wskaźnik ORP. Stanie się antyutleniaczem wolnym od niebezpiecznych reaktywnych form rodników. Im niższy potencjał Redox, tym wyższe prawdopodobieństwo, że woda jest zdrowa i będzie wpływała pozytywnie na nasze ciało i organizm.

6. Czym są reaktywne formy tleny i na czym polega reakcja z wodorem?

Reaktywne formy tleny zawierają w swoim składnie atom tlenu niesparowany z elektronem. Reaktywne formy tlenu uszkadzają białka, w tym włókna kolagenowe, elastynowe oraz lipidy, prowadząc do przedwczesnego obumierania komórek skóry i naskórka. Nadmiar wolnych rodników utrudnia proces regeneracji skóry, przez co procesy starzenia się skóry zachodzą znacznie szybciej.

W wyniku reakcji z wodorem, wolne rodniki tlenowe zostają przekształcone w cząsteczki wody, co powoduje zahamowanie działania reaktywnych form wolnych rodników. Reaktywne formy tlenu wiążą się z jonami wodoru, doprowadzając do powstania wody i tlenu. Żadna inna cząsteczka nie jest w stanie tak efektywnie zniwelować działania wolnych rodników.

7. Dlaczego wodór?

Wodór, naturalny najmniejszy pierwiastek o niezwykłych właściwościach. Trzeci co do ilości pierwiastek występujący w ludzkim organizmie. Przenika wszelkie bariery ludzkiego organizmu.

Posiada właściwości antyoksydacyjne. Szybko zwalcza reaktywne formy tlenu, spowalnia procesy starzenia się komórek a co za tym idzie chroni organizm przed atakami oxydantów i wzmacnia ochronne procesy w organizmie.

8. Dlaczego CRISS poleca dedykowaną wodę wodorowa do zabiegu?

Woda jakiej używamy do zabiegu oczyszczania wodorowego, ma decydujący wpływ na efektach zabiegu. Woda ta musi zawierać jony. Woda z kranu, destylowana lub demineralizowana nie nadaje się do elektrolizy  ponieważ woda ta bardzo słabo przewodzi prąd elektryczny.        

9. Co wyróżnia CRISS HYDRO – OXY ?

W apracie HYBRO -OXY zastosowano jedyne na rynku połączenie zabiegów oczyszczania wodorowego, abrazji i zabiegów tlenowych – oxybrazja, infuzja tlenowa, masaż tlenowy. Oxybrazja to jeden z najbardziej skutecznych sposobów rewitalizacji skóry, polegający na złuszczeniu martwej warstwy naskórka za pomocą jednoczesnej aplikacji tlenu i soli fizjologicznej, zastosowanych z odpowiednim ciśnieniem.

10. Na czym polega działanie wodoru?

Zabieg oczyszczania wodorowego polega na wprowadzaniu w głąb skóry mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru, które oczyszczają komórki skóry. Przez określone procesy chemiczne oczyszczanie wodorowe neutralizuje wolne rodniki na powierzchni skóry,  jak również dzięki małej masie wodór przenika w głąb skóry, gdzie łączy się z reaktywnymi formami wolnych rodników, a następnie w postaci wody jest usuwany z organizmu.

11. Jakie zastosowanie ma oczyszczanie wodorowe?

Oczyszczanie wodorowe posiada szerokie spektrum zastosowań.

 • przeciwdziałanie starzeniu skóry (neutralizacja wolnych rodników,
 • problemy skórne (tj. zaskórniki, zwiększona produkcja sebum )
 • dogłębne oczyszczenie i odświeżenie skóry
 • regeneracja skóry narażonej na zanieczyszczenia znajdujące się w miejskim powietrzu
 • wiotkość skóry
 • redukcja zmarszczek
 • spłycenie drobnych blizn potrądzikowych
 • szorstkość , zrogowaciały naskórek
 • uszkodzenia posłoneczne skóry
 • rogowacenie okołomieszkowe
 • przygotowanie skóry do zabiegów inwazyjnych
12. Jak wysokie jest bezpieczeństwo zabiegu?
Do zabiegu oczyszczania wodorowego używamy jednorazowych nasadek, zapakowanych w sterylne opakowania.
13. Czy każda osoba może poddać się zabiegowi ?

Zabieg oczyszczania wodorowego dedykowany jest osobom w każdym wieku, kobietom jak i mężczyznom. Zabieg przeznaczony do każdego rodzaju skóry ( należy dobrać odpowiednią nasadkę ), również atopowej, wrażliwej, naczyniowej. Szczególnie dedykowany skorom dojrzałym, jako wstęp do terapii anti- aging.

14. Jakie są wskazania do zabiegu oczyszczania wodorowego?
 • przeciwdziałanie starzeniu skóry (neutralizacja wolnych rodników,
 • problemy skórne (tj. zaskórniki, zwiększona produkcja sebum )
 • dogłębne oczyszczenie i odświeżenie skóry
 • regeneracja skóry narażonej na zanieczyszczenia znajdujące się w miejskim powietrzu
 • wiotkość skóry
 • redukcja zmarszczek
 • spłycenie drobnych blizn potrądzikowych
 • szorstkość , zrogowaciały naskórek
 • uszkodzenia posłoneczne skóry
 • rogowacenie okołomieszkowe
 • przygotowanie skóry do zabiegów inwazyjnych
15. Jakie są przeciwwskazania?
 • Przeziębienie
 • Zapalenie zatok / skłonność do zapadania na zapalenie zatok
 • Ciąża
 • Aktywna infekcja wirusowa/ bakteryjna / grzybicza
 • Nowotwory skóry
 • Epilepsja
 • Antybiotyki ( 14 dni po zakończeniu terapii )
 • Sterydy / retinoidy ( 3- 6 miesięcy przerwy po zakończeniu terapii )
 • Botox / kwas hialuronowy / nici liftingujące ( 14 dni po zabiegu )
 • Ropny trądzik
 • Przerwana ciągłość naskórka
16. Jakie są efekty po zabiegu ?

Głównym efektem zabiegu jest idealnie oczyszczona, gładka, odświeżona, rozświetlona i nawilżona skóra. Napięcie, poprawa struktury skóry, jej sprężystość ulega dużej poprawie.

17. Czy zabieg oczyszczania wodorowego można łączyć z innymi metodami?
Zabieg oczyszczania wodorowego można łączyć z innymi metodami, należy pamiętać o zastosowaniu odpowiednich odstępów czasowych pomiędzy zabiegami
18. Jak długo trwa i ile należy wykonać zabiegów w serii?

Częstotliwość wykonywania zabiegów i ich ilość w serii zależy od problemu skóry oraz intensywności peelingu. Wynosi od 3 – 10 zabiegów  w odstępach  10 – 28 dni. Polecane jest również wykonywanie pojedynczych zabiegów, jako doskonałe oczyszczenie skóry zwiększające absorpcję składników aktywnych i przygotowujących skórę do dalszej pielęgnacji, również w warunkach domowych. Wykonanie zabiegu oczyszczania wodorowego zajmuje od 15 – 30 minut, należy pamiętać że czas dobieramy indywidualnie i jest zależny od reakcji skóry i efektu jaki chcemy uzyskać.

19. Jakie są zalecenia po zabiegu?

Po intensywnym wykonaniu zabiegu może pojawić się rumień, delikatne podpuchnięcie, zaczerwienienie skóry, które ustępuje po kilki do kilkunastu godzin. Od 3 – 7 dni po zabiegu może występować delikatne złuszczanie się naskórka. Do 14 dni po zabiegu nie należy opalać skóry, przez min. 30 dni chronimy skórę, używając kremów z filtrami min. 30 +.