1. Na czym polega oxybrazja?
Oxybrazja – nazwa pochodząca od łacińskich słów: oxygen, czyli tlen oraz abrasio, czyli zeskrobywanie.
Dzięki oxybrazji złuszczymy martwy naskórek, uzyskując efekt wygładzenia skóry, wyrównania jej kolorytu i struktury. Zrobimy to dokładnie i mocno, ale też bezpiecznie „wypłukując” obumarły naskórek.
Poprawimy elastyczność, dotlenienie i nawilżenie skóry, wzmacniając jednocześnie efekty stosowania preparatów kosmetycznych. Zdecydowanie zmniejszymy efekt rogowacenia naskórka i spłycimy blizny potrądzikowe czy zmarszczki.
Obserwując jak wielu Klientów ma problemy z łuszczycą, zdajemy sobie sprawę jak duży jest to problem.  Wiemy, że choroby nie wyleczymy, ale możemy na pewno zlikwidować jej objawy.
Każda kosmetyczka ma świadomość jak trudno jest dobrać odpowiedni zabieg dla Klientki cierpiącej na trądzik różowaty, stan zapalny skóry czy trądzik młodzieńczy.
Wykorzystując tlen z butli likwidujemy środowisko bakterii beztlenowych, a więc główną przyczynę powstawania trądziku młodzieńczego. Oxybrazja doskonale wspomaga zmniejszanie stanów zapalnych skóry i stabilizację pracy gruczołów łojowych.
2. Kto może poddać się zabiegowi?
Zabiegowi może się poddać każdy, nawet osoby nastoletnie, kobiety w ciąży, kobiety w okresie laktacji, osoby z niemal wszystkimi problemami skórnymi, o ile nie ma przeciwwskazań wymienionych w kolejnym punkcie.
3. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Oxybrazja jest zabiegiem zimnym, dlatego nie należy jej wykonywać u osób przeziębionych, cierpiących na zapalenie zatok, o ile zabieg wykonywany jest na twarzy. Innymi przeciwskazaniami do zabiegu są: zakażenia bakteryjne skóry np. liszajec zakaźny, zakażenia wirusowe skóry np. brodawki, opryszczka, zakażenia grzybicze skóry, nowotwory skóry, znamiona barwnikowe.
4. Jakie są wskazania do zabiegu?
Zabieg przeznaczony jest dla każdego rodzaju skóry z wyszczególnieniem skóry naczyniowej, wrażliwej, trądzikowej. Idealny dla cer dojrzałych z widocznymi zmianami związanymi z wiekiem. Polecany dla osób z łuszczycą. Zalecany jako S.O.S. dla skóry alergicznej.
5. Jakie są efekty po zabiegu?
Po zabiegu skóra jest oczyszczona, odświeżona, nawilżona, wygładzona i dotleniona.  Zmarszczki spłycają się. U osób palących widoczne jest natychmiastowe rozjaśnienie i rozświetlenie skóry.
6. Jakie są odczucia podczas zabiegu?
Zabieg jest bardzo przyjemny, bezbolesny i relaksujący. Doskonale odświeża skórę i duszę.
7. Czy zabieg jest bezpieczny?
Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bardzo przyjemny.  Można go wykonywać nawet u kobiet w ciąży, kobiet w okresie laktacji oraz u nastolatków.
8. Czy po zabiegu można się opalać?
Tak, nie ma przeciwskazań dotyczących opalania. Można się opalać pod warunkiem, że zabieg oxybrazji został wykonany delikatnie, bez intensywnego złuszczania warstwy rogowej.
9. Z jakim ciśnieniem działa aparat do oxybrazji?
Aparat działa z ciśnieniem do 8 bar. Dlaczego właśnie tyle? Zbyt niskie ciśnienie nie przyniesie nam oczekiwanych rezultatów (nadaje się do barków tlenowych, ale nie będzie złuszczać naskórka). Jednak wyższe ciśnienie jest już niebezpieczne dla skóry.
10. Czy ciśnienie w zabiegach oxybrazji ma znaczenie?
Ciśnienie z jakim działamy podczas oxybrazji ma bardzo istotne znaczenie. Duże ciśnienie podczas zabiegu oxybrazji m.in. skraca czas trwania zabiegu i stanowi, w dużym stopniu, o jego skuteczności. Regulacja pozwala dobrać odpowiednie ciśnienie do poddawanego zabiegowi obszarowi ciała. Inne ciśnienie stosujemy wykonując zabieg na okolice oczu, inne do cer naczyniowych, inne likwidując objawy łuszczycy, a jeszcze inne, gdy chcemy przeciąć skórę, aby usunąć treść ropną.
11. Dlaczego dysza trójstrumieniowa jest tak istotna w zabiegu oxybrazji?
Tylko taka dysza sprawia ze podczas zabiegu oxybrazji skóra jest dokładnie i precyzyjnie złuszczona. Pozwala również na dostosowanie trybu pracy – może służyć do złuszczania i wypłukiwania lub przecinania skóry.
12. Dlaczego warto wybrać aparat oxybrazji podłączony do butli z czystym tlenem?
Czysty tlen z butli dotlenia i likwiduje środowisko bakterii beztlenowych ze skóry, a tym samym skutecznie zwalcza trądzik.  Jednocześnie powoduje, że skóra po zabiegu jest zdezynfekowana, nawilżona i poprzez dotlenienie pięknie rozświetlona. Wykorzystując tlen z butli stabilizujemy pracę gruczołów łojowych, zmniejszamy stany zapalne skóry, w tym również trądzik różowaty. Wykonując zabieg oxybrazji z wykorzystaniem butli z tlenem mamy pewność, że uzyskamy efekty, których oczekujemy, a klient wyjdzie z gabinetu w pełni usatysfakcjonowany.
13. Czy do oxybrazji można zastosować koncentrator tlenu?
Aparat z zamontowanym wewnątrz koncentratorem tlenu wytwarza tlen o ciśnieniu 1 bar w ilości 2l/min nadają się do natleniania i do barku tlenowego, lecz nie będą złuszczać.
Koncentratory tlenu (agregaty wytwarzające tlen z powietrza o parametrach wymaganych do zabiegu oxybrazji – 7 bar, 50 l/min) mają wymiar porównywalny do średniej wielkości pokoju. Tak więc instalacja ich w aparacie do oxybrazji nie jest możliwe.
14. Czy do oxybrazji można stosować sprężarkę (koncentrator) powietrza?
Aparat może być podłączony do sprężarki powietrza atmosferycznego lub posiadać wbudowaną sprężarkę. Wtedy jednak nie mówimy o oxybrazji, lecz o mikrodermabrazji wodno-powietrznej.
15. Czy zabieg oxybrazji można łączyć z innymi zabiegami?
Tak, zabieg oxybrazji można łączyć wieloma z innymi zabiegami, ale nie wszystkimi.
Nie wolno stosować go przed zabiegiem, w którym przeciwwskazaniem jest przerwana ciągłość naskórka. Nie stosuje się go bezpośrednio po zabiegach, w których zastosowany produkt musi działać na skórze przez kilka dni.
Zalecany jest natomiast przed aplikacją kosmetyków, gdyż po złuszczeniu naskórka jest znacznie lepsza absorpcja składników aktywnych kosmetyku.
Zalecany jest po zabiegu oczyszczania skóry, gdyż idealnie dezynfekuje, rozświetla i rozjaśnia, a jednocześnie zmniejsza pory.